Kriptolu İletişim, GSA

i-bekçi'nin Güvenli Sanal Ağ kabiliyeti sayesinde, merkez ve şubeleri şeklindeki yapıların, internet veya kiralık devre üzerinden kurulacak GSA tünelleriyle aynı yerdeymiş gibi çalışmalarına, kaynak paylaşımına ve veri iletişimine olanak tanır. Bu işlem sırasında, IPSEC ve IKE desteği ile çalışan i-bekçi, gönderilen verileri kriptolayarak güvenliği sağlar. Kullanılan şifreleme ve veri bütünlüğü algoritmalarını sadece karşılıklı uçlardaki i-bekçi'lerin bilmesi mantığına dayanan tünel oluşturma işinde ayrıca gizlikelime ve sertifika kullanılarak güvenlik en üst düzeye çıkarılır.

Merkez ve şubeleri arasında kurulan "ağdan ağa güvenli sanal ağ tüneli" kavramına ek olarak, kullanıcıdan ağa, veya herhangi bir cihaza erişim sağlayabilmek amacıyla, istemci ile i-bekçi arasında GSA tüneli kurulabilir.

Mobil kullanıcılar, i-bekçi ile beraber gelen "GSA İstemci" yazılımını kullanarak, kendi bilgisayarları ile hedef ağ veya cihaz arasında bir tünel kurabilir ve kurumlarındaki bilgilere ve kaynaklara ulaşabilirler.