GÜNLÜKhaber : Bilgi Güvenliğinde i-bekçi Farkı (10.09.06)

CeBIT'e özel olarak Interpro tarafından çıkarılan GÜNLÜKhaber yayını:
BİLGİ iletişimi ve güvenliğine yönelik ürünleri ile dikkati çeken Z-Sistem Genel Müdür Yardımcısı Arzu Gözcü, i-bekçi ürünü hakkında bilgi verdi. Ürünün yönlendirici, kripto cihazı (VPN) gibi birçok işlevinin yanında, paket eleği (packet filter), yük dengeleme (load balancing), hacıyatmaz, hat yedekleme, kullanıcı yetkilendirme (user authentication), trafic önceliklendirme gibi birçok avantaja sahip olduğunu belirten Gözcü "Bu yıl da yenilikleri ile CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nda yerini alan Z-Sistem ve i-bekçi artık, web eleği ile http, P2P kesici ile imza tabanlı

içerik denetimi yapabilmektedir" dedi. Donanımsal yeniliklerden g.shdsl ve VoIP iletişim arabirimlerini desteklediklerini belirten Gözcü, "i-bekçi eğilimleri zorlamakta ve her biri için ayrı cihaz gerektiren bu işlevleri tek kutuda toplamayı başarmaktadır" şeklinde konuştu.
DAILY news (Special issues for CeBIT 2006) September, 10
i-bekçi (electronic wathcman) difference in information security
ARZU Gözcü, Assistant General Director of Z-Sistem, drawing all attentions with its original products related to information communication and security, has informed about the company's (i-bekçi) e-wathcman product. Gözcü explained that beside the functions of routing and crypto appliance (VPN) the product has advantageous features such as packet filter, load balancing, tumbler, line back-up, user authentication, traffic prioritization and said: "This year, Z-Sistem has again taken part at CeBIT Eurasia Bilisim exhibition.
i-bekçi is now able to execute signature based content audit with its web filter http and a P2P blocker.