Kamu Kurumları

Bilginin iletilmesi ve aynı anda güvenliğinin sağlanması amacıyla, tamamen yerli kaynaklarla Türkiye'de üretilen i-bekçi, özellikle kamunun, e-Türkiye, iletişim ve kurumsal e-güvenlik projelerinde ihtiyaçlarına en uygun çözümleri 7/24 destekle sunmaktadır.

i-bekçi sistemleri ile kamu kurumlarının internet erişimleri sağlanırken, dışarıdan gelecek saldırılar önlenerek, bu erişimin güveliği de mümkün kılınmaktadır.

i-bekçi ile merkez-taşra veya bölge müdürlükleri gibi dağınık yapıya sahip kamu kurumları, bu değişik noktaları arasında Güvenli Sanal Ağlar (GSA) kurarak, noktalar arasında kriptolu bilgi transferi yapabilmektedirler. Aynı GSA'lar birbirleriyle bilgi paylaşımı yapmak isteyen, ortak veritabanı veya uygulama sunucuları kullanan farklı kamu kurumları arasında da kullanılabilir.

i-bekçi, ayrıca kamu kurumlarının, hat sığa yönetimi, ağ kapı adres çevirimi (NAT/PAT), hat sığa önceliklendirme, hat yük dengeleme, yedekli çalışma, yük paylaşma, saydam çalışma, yük dağıtma gibi ihtiyaçlarına da en iyi biçimde cevap vermektedir. E-Devlet uygulamalarında kurum-kurum veya kurum-vatandaş erişimi sağlanırken, hizmet verilen sunucuların güvenliği de i-bekçiler ile mümkün kılınmaktadır.

Z-Sistem