Bilişim Sektörü Mangal Partisinde

Bilişim sektöründe keyifli toplantıları da siz okuyucularıma aktarmaya devam ediyorum. "Eğlenceyi sevenler partisi" adı altında düzenlenen mangal partisinde de bilişim sektörünün üst düzey temsilcileri ile sohbet etme imkanı buldum. Devletin üst düzey bilgi güvenliğini sağlayan i-bekçi'nin üreticisi ve Z-Sistem'in kurucusu Zafer Daştan, bilişim sektörünü bir araya getiren mangal partileri serisine bir yenisini daha ekledi. Sentim sponsorluğunda Z-Sistem'in Beysukent'teki ofisinin bahçesinde gerçekleşen partide, bilişim sektörünün önde gelen şirketlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

Başbakanlık Baş Müşaviri Fikret Üçcan, elektronik imzanın yaygınlaşması için Resmi Gazete'de yayımlanan genelgenin sektörü hareketlendireceğini savundu. Sentim Genel Müdürü Yavuz Bacacı' dan, Osmanlı arşivlerinin elektronik ortama alınması projesine ilişkin
sürecin ilerlediğini öğrendik. Cybersoft İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Murat Ergül ise sektörün sahipsiz kaldığını, buna karşılık "bilişim bakanlığı" gibi bu boşluğu dolduracak girişimleri de desteklemediğini söyledi. Ergül, Başbakanlığa bağlı bir genel müdürlükten yana olduğunu da sözlerine ekledi. IBM Türk Kamu Sektörü Müdürü Mehmet Ziya Telli, Intel'den Uygar Doyuran ve çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı mangal partileri her ay sürecek. İlgilenenlere duyurulur.

Yazar : Murat Büke
Akşam Gazetesi, ON/OFF eki (04.05.2006)